Nicea

Położona nad Morzem Śródziemnym, na Lazurowym Wybrzeżu, Nicea uważana jest za stolicę regionu. Dzięki swojej niezwykłej lokalizacji pomiędzy ciepłymi i czystymi wodami morskimi, a pasmem gór stanowi turystyczny raj. Co roku tysiące odwiedzających przyciągają wspaniałe plaże, imprezy kulturalne i liczne zabytki. W dodatku bogate zaplecze noclegowe oferuje ciekawe kwatery typowe dla kurortów Lazurowego Wybrzeża, a popularne apartamenty nad morzem wynajem oferują przez okrągły rok.

Wzdłuż wybrzeża Nicei ciągnie się bulwar o długości 7km. Jest to szczególne miejsce, uwielbiane przez turystów. I choć Bułgaria wakacje proponuje w znacznie niższych cenach, to tak czy inaczej, Nicea jest tłumnie odwiedzana przez gości z całego świata.

Jednak to Stara Nicea stanowi niezwykle urokliwy rejon miasta. Wąskie uliczki, na których stoją malownicze domki pełne urokliwych kawiarenek, restauracji, w których można zjeść dania wielu kuchni świata, w tym nicejski przysmak cienki placek z cebulą, oliwkami i anchois- pisaladiere, i pubów tworzą niezwykły klimat tego miasta. Znajduje się tu wiele pięknych starych kościołów, w tym katedra Sainte-Réparate, wyróżniająca się na tle swą kopułą pokrytą kolorowymi dachówkami, kościół Saint-Jacques.
—–
REKLAMA
Jeśli jesteś mieszkańcem Śląska i zamierzasz zakupić nowe drzwi, to koniecznie zajrzyj na drzwi wejściowe Katowice, gdzie znajdziesz interesującą ofertę i fachową pomoc.
—–
Będąc w Nicei warto odwiedzić także wzgórze zamkowego z pozostałościami dawnej katedry i zamku. W dzielnicy Cimez można zobaczyć zachowane ruiny term rzymskich, a także amfiteatru.

Nicea w swej ofercie posiada ponad 100 muzeów i ponad 150 galerii, z czego większość z nich jest dostępna za darmo. Przez lata mieszkali tu lub pracowali tacy artyści jak Matisse, Chagall, Renoir, Picasso, Bonnard i wielu innych, dzięki czemu miasto rozkwitło kulturalnie i stało się niezwykle bogate. Narodowa scena dramatyczna w Nicei należy do najlepszych we Francji, a w dwóch głównych salach koncertowych Nicei odbywają się liczne koncerty muzyki poważnej i jazzu. Znajdzie się tu także coś dla miłośników hazardu- Nicea posiada dwa kasyna- Casino Ruhl i Palais de la Méditerranée, w których można spróbować swego szczęścia przy ruletce, pokerze czy ?Jędnorękim Bandycie?.